Virtuális túra a megújult Dalmore látogatóközpontban
2011. május 17. írta: Barman's Choice

Virtuális túra a megújult Dalmore látogatóközpontban

Már csak pár hét és megnyílik Észak-Felföld egyik legpatinásabb whisky lepárlójának,a Dalmore Distillerynek a látogatóközpontja.Az egy évig tartó teljes megújulás és átépítés lassan a végéhez közeledik.A tervezőiroda,akik az átépítést levezényelték,pár grafika segítségével segít bekukkantani még a hivatalos megnyitó előtt a koncepcióba és a látványba.

Hogy miért volt szükséges és milyen megfontolás vezette a Dalmore tulajdonosát egy ilyen,1 millió fontba kerülő beruházásra,arról ITT olvashattok.Tegyünk egy sétát virtuálisan, mindenkit megelőzve a Dalmore Visitor Centre épületében.

2010 nyarán nyerte el a JAMstudio Ltd. a Dalmore megbízását.Az Aberdeen városában dolgozó JAMstudio egy skót építész házaspár,John Wingate és Marie-Louise Dunk családi vállalkozása 2003 óta.A honlapjukon megtalálható munkáik alapján ne nehéz kitalálni,miért ők kapták a Dalmore-projektet.Kifinomult,ötletes,modern de mégis hagyománytisztelő,emberléptékű és minőségi munkáik meggyőzőek.

A Dalmore Visitor Centre projekt elmondásuk szerint egy olyan kihívás volt,ahol egyszerre kellett megfelelni egy világhírű brand támasztotta igényeknek és a tradicionális skót örökségnek egyaránt.A cél egy olyan épület létrehozása volt,ahol a világ néhány igen különleges minőségű,ritka termékei,nevezetesen a Dalmore exkluzív palackozásai,luxusotthonra találjanak és a nekik kijáró környezetben is funkcionálisan használható,a termelést bemutató látogatóközpont jöjjön létre.Ennek megfelelően a teljes belső teret a Dalmore színeivel képzelték el.A burgundi és az ezüst,mint a Dalmore imázsa,a fényes fekete lakk felületekkel,a buja bársonyborítással és a bőr bevonatok használatával már ad egy elegáns élményt.Ezt fokozták még egy modern LED technikán alapuló fényhatással,világítótestek használatával.Ezzel egy olyan "színházi" hangulatot teremtettek,ahol egyszerre érzi magát otthon az aki egy privát klub hangulatát keresi egy ilyen helyen és az is,aki a whisky készítés művészetére kíváncsi.

Lépjünk be..

A túra kezdete ennél a bejáratnálkezdődik.A Dalmore burgundi színére festett falakon,szemben a bejárattal fényképek a lepárló múltjából,épületeiről.A lépcső feletti falat a "Fury of the stag" című festmény fedi.Benjamin West alkotása a Skót Nemzeti Galériában található.A festmény azt a pillanatot örökíti meg,ahol annak a klánnak az őse menti meg a királyt egy dühödt szarvasbikától,aki őse lett a Dalmore spirituális otthonául szolgáló területet uraló családnak.A Dalmore a mai napig szoros kapcsolatot ápol a Mackenzie klánnal és a marketingkoncepciója is erősen épül a tradicionális viszonyra.Lásd a Dalmore Mackenzie és a Dalmore Castle Leod nevű single maltokat.

A Mashtun,ahol a falakat a whisky készítés alapanyagait és az eljárás különböző fázisait bemutató képek szemléltetik az élet vizének születését.

A Washbacks,amiből a Dalmore Distillerynek összesen nyolc,ún.'Oregon Pine' típusú van.

A Stillhouse.A tervezők ezt a részt mint a 'színház' legfókuszáltabb pontját emelték ki.Ez maga a 'színpad'.Hatalmas üvegtábla választja el a látogatókat a termelőegységtől,ahol a természetes és a mesterséges fényekkel együtt valóban előadássá nemesedik a napi munka.A Dalmorenak négy pár üstje van.A spirit stillnél használnak egy érdekes elemet,egy olyan eszközt a nyakés az üst között elhelyezve,amiben víz cirkulál,elősegítve ezzel a reflux folyamatok hatékonyságát.Ezzel az egyfajta hűtőtestként használt elemmel meggyorsítják a refluxot és végeredményben magasabb minőségű alkoholt tudnak előállítani.

A térelválasztóként is funkcionáló közlekedő.A burgundi színű borítás és az üvegfal biztosítja az elegáns,komfortos érzet állandóságát.

A Shop.A Dalmore összes single maltja megtalálható lesz a polcokon.A lepárló exkluzív palackozásai a grafika szerint saját kis fülkékbe kerültek, ahol kiemelt figyelmet kapnak.A képen érzékletesen lerajzolt palackformák alapján felismerhető a Dalmore Sirius,Candela,Selene de bizonyára helyet kap majd a Dalmore Aurora,a Dalmore EOS,a Dalmore Astrum is.Nem tartom valószínűnek,hogy a világ legdrágább single malt whiskyje,a Dalmore Trinitas kikerül a polcokra,de nekünk halandóknak ott lesznek a Dalmore egyéb,elérhető árú palackozásai mint az alapkínálat 12,15,18 évese,a Gran Reserva,a 1263 King Alexander III vagy a Dalmore Rivers Collection,esetleg a nemes utóérlelésű kiadásaik(Dalmore Finesse).

Az Alchemy Room.A shopból egy rejtett ajtó vezet át az 'alkimia szobájába',ahol a kerekasztal körül szűk társaságban,a rafinált megvilágításban élvezhetjük az exkluzív kóstolókat a lepárló avatott szakembereinek vezetésével.

A Boardroom.Egy elegáns,tágas tárgyaló ahol akár kóstolhatunk,exkluzív rendezvényt tarthatunk ha luxuskörnyezetben kívánjuk elkápráztatni meghívottainkat,kiváló minőségű single maltokkal emelve az összejövetelt.

A két emelt magas Dalmore ház,a spirituális otthon már a fent látható tervek,grafikák alapján is tökéletesen megfelel a Dalmore szlogenjének,mottójának:

I SHINE,NOT BURN!

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása